Српска делегација ја посети спомен костурницата во с.Цера

Српска делегација предводена од амбасадорот во Република Македонија г-ѓа Душанка Дивјак-Томиќ и помошник министерот за труд, вработувања, боречки и социјални прашања, г-дин Милан Поповиќ ја посети

општина Македонска Каменица.

 

13521984_1424840260875120_6720388393667027159_n

 Делегацијата положи цвеќе во Спомен-костурницата во село Цера, а повод е годишнината од почетокот на Брегалничката битка во Втората Балканска војна. Во знак на сеќавање на српските предци, венци положија и претставници на српски здруженија во Македонија.

13533005_1424840450875101_219106061722079160_n

Bookmark the permalink.

Comments are closed